trende
trende

Selfleveling Epoksi Kaplama

25.03.2024
261
KAMPANYA
18 € 16 €
Selfleveling Epoksi Kaplama

SELFLEVELİNG EPOKSİ KAPLAMA

Selfleveling kendi halinde yayılan sıvı olan maddeye denilen bir isimdir. Selfleveling epoksi kaplama zemine ya da alana hiçbir kötü etki yaratmadan yayılır. Uygulandığı zemin düzse mala ile kolayca dağıtılabilir.

Selfleveling epoksi kaplama zeminde pürüssüz ve parlak olarak görünüm sağlamanın yanı sıra bu kaplama sayesinde yağ, kir, pas gibi görünümü bozacak malzemelerden etkilenmez ve hızlı temizlenir.

Epoksi kaplama birçok farklı sistemlerden oluşan ve selfleveling epoksi kaplama ise bu sistemlerin en çok tercih edilen ve ilgi görenidir. Bunun temel sebebi  ise basınç ve kuvvete direnç oranının diğer kaplamalara göre kuvvetli olması üzerindeki ihtiyaç dahilinde kullanılan araçların alanda dayanım ve direnç sağlaması ağır sanayi gibi fabrika zeminlerinde de çok sık tercih edilir. Onarım ve bakımı basit olan bir uygulamadır.

SELFLEVELİNG EPOKSİ KAPLAMA ÖZELLİKLERİ

 • Selfleveling en kalın epoksi kaplamadır.
 • Uygulanmanın bitmesinin ardından dış yüzey pürüzsüz ve estetik gözükür.
 • Temizliği bakımından herhangi bir sorun yaşanmaz. Bu sayede bakımını basitleştirir.
 • Yıpranma payı düşük olduğu için uzun ömürler kullanılabilir.
 • Dış mekanda yapıldıysa maruz olduğu güneş ışığına karşı direnç göstermektedir. Güneş ışığından dolayı solmayı engeller.
 • Yoğun ağır tonaj araç trafiğine maruz kalan zeminler erkenden hasarlar olabilir. Selfleveling epoksi kaplama sayesinde bu durum uzun bir süre gerçekleşmez. Selfleveling epoksi kaplama uygulanan zemin darbelerine ve basınç kuvvetine karşı direnç gösterebilir.
 • Selfleveling epoksi kaplamanın uygulandığı alanda kimyasal olarak yapı bozmada etkili faktörler bulunabilir. Ancak selfleveling epoksi kaplama kimyasal etkilere karşı oldukça direnç gösterebilir.
 • Selfleveling epoksi kaplama zemine kuvvetle yapışır.
 • Selfleveling epoksi kaplamanın uygulama kalınlığı ise 2,5-3 mm kalınlığındadır.
 • Su izolasyonu özelliği vardır. Bu sayede antibakteriyel, küf tutmaz ya da rutubet oluşmaz hale gelir.
 • Kir ve toz tutmayan bir dış yüzey özelliği vardır.
 • İstenilen renkle beraber estetik görüntüye ulaşılabilir.

SELFLEVELİNG EPOKSİ KAPLAMA UYGULAMASI HAKKINDA

Epoksi selflevelling kaplama son yıllarda birçok fabrika ve endüstriyel zeminde çok ilgi gören kaplama uygulamalarından biridir.

Selfleveling epoksi  kaplama çeşidi zemine uygulandıktan bir gün ardından yürüme için uygun bir hale gelebilmektedir. Ancak istenildiği gibi fiziki ve kimyasal direnç gösterebilmesi için 7 gün ağır araçlara maruz bırakılmaması gereklidir.

Yüzeye parlak ve hijyenik bir görüntü vermektedir. Bu da ofis ve kurumlarda estetik görüntü açısından son derece önemli özelliktir. Çok tercih edilen ve geniş bir kullanım alanı sunan selflevelling epoksi kaplama türü iç ve dış mekânların en iyi zemin kaplama türlerinden biridir diyebiliriz. Özellikle camsı görüntüye sahip olması bu zemin kaplamanın lüks mekânlarda da tercih edilmesine olanak sağlıyor. En büyük avantajlarından diğeri de doku ve logo çalışmaları gibi çeşitli sanatsal çalışmalar için iyi bir seçenek olarak kullanılabilecek bir epoksi zemin kaplama türüdür.

Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Fatih Akkaya
  Fatih Akkaya
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?