trende
trende

FABRİKA ZEMİN KAPLAMA

14.02.2024
80
FABRİKA ZEMİN KAPLAMA

FABRİKA ZEMİN KAPLAMA

Fabrikalar endüstriyel üretimin yapıldığı alanlardır. Fabrikalarda çeşitli endüstriyel ürünler imal edilerek ekonomiye kazandırılır. Bu alanlar ürün çeşitliliğine göre de farklı zemin kaplama çözümlerine ihtiyaç duyarlar. Ağır sanayi adıyla anılan fabrikalarda ihtiyaç duyulan fabrika zemin kaplama sistemi ile gıda üretimi yapan fabrikalarda ihtiyaç duyulan fabrika zemin kaplama sistemi birbirinden farklıdır ve farklı özellikleri ile ön plana çıkar.

Kimi fabrika zemininde dayanıklılık ön planda iken kimisinde ise hijyen daha önemli bir özellik olarak karşımıza çıkar. Hatta aynı fabrikada farklı bölümlerin bile zemin döşeme ihtiyaçları farklılık gösterir. Ağır sanayi makinalarınin bulunduğu üretim bölümünde darbe emici, anti statik özellikteki üstün mukavemetli poliüretan zemine ihtiyaç duyulurken soğuk hava deposu, arge laboratuvarı gibi bölümlerde epoksi zemin kaplaması daha ideal bir tercih olacaktır.

fabrika zemin kaplama

Fabrikanın ofis bölümlerinde ise yükseltilmiş döşeme , halı döşeme , laminant parke döşeme sistemleri gibi zemin döşemeleri tercih edilebilir. Epoksi zemin kaplama sistemleri bu noktada kıyas kabul etmeyecek çözümleri kullanıcıların beğenisine sunar. Müşteriye düşen tek şey doğru fabrika zemin kaplama firması ile iletişime geçmektir. Alanında uzman. Profesyonel anlayış ve çalışma disiplinine sahip olan bir döşeme firması müşterinin ihtiyacına en uygun fabrika zemin döşeme sistemini işverene önerir . Uygulama öncesinde, uygulama sırasında ve uygulama sonrasında aynı profesyonel anlayış devam edeceğinden tercih edilen fabrika zemin döşeme firması, oluşabilecek her türlü sorunda işveren için mükemmel bir çözüm ortağı olacaktır.

Epoksi zemin kaplama , poliüretan zemin kaplama ve self liveling şap gibi yer döşeme uygulamaları döşenecek alanın ihtiyacına göre uygun kalınlıkta ve görünümde uygulanır. M2 ye düşecek yük miktarı hesaplandıktan sonra uygulanması gereken materyal seçimi yapılır. Uzman uygulama elemanları zemini uygulamaya hazır hale getirmek için gerekli ön uygulamalari gerçekleştirir. Örneğin zeminde nem varsa bu nemi kurulacak önlemleri alır. Zeminde yağ vb. kir kalıntıları varsa yakmak suretiyle bunlardan kurtulur. Beton ve harç kalıntıları zimparalanir. Toz ve parçacıklar sanayi tipi vakumlu süpürgelerle temizlenir. İlk kat astar uygulaması yapıldıktan sonra bir süre beklenir. Daha sonrasinda ise yapılmış olan fizibilite çalışmaları ışığında fabrikanın iş makinası, forklift trafiği ve insan trafiği dikkate alınarak işverenle birlikte kararlaştırılan özellikteki zemin kaplaması uygulanır.

Her uygulama alanında bulunan süpervizör sayesinde kaplamanın uygulama ve sonrasındaki dayanıklılığını etkileyen kürleme sureci dikkatle uygulanır. Kürleme sırasında önemli olan zeminin gerekli süre boyunca araç ve yaya trafiğine kapalı olmasını sağlamaktır. Bu aşamadan sonra renklendirme aşaması gelmektedir ki bu da neredeyse sınırsız denilebilecek renk kartlarından seçilen renk ve desenler yardımıyla kolaylıkla gerçekleştirilir.

Fabrika zemin kaplamaları;

 • Kürlemesini doğru olarak gerçekleştirdikten sonra eşsiz bir yük dayanımı ,titreşimler ve yüksek miktarda ağırlıklara karşı mukavemete sahiptir.
 • Zaman içinde kaybolmayan su, asit ve alkali direncine sahiptir.
 • Teknik olarak verilmiş talimatlara uyulduğu takdirde ve gerekli oranlarda malzeme kullanılması durumunda hiç bir zaman kırılmalar ve catlamalarla karşılaşmayacak şekilde yapılır. Fenol ve solvent ihtiva etmediğinden uygulama sonrası rahatsız edici koku ve materyal barındırmaz.
 • Anti bakteriyel olmasından mütevellit hijyen talimatlarına uygun olarak üretilir. Temizliği kolay olduğu için iş gücü ve zaman tasarrufunun yanında temizlik sarf malzemelerinden de tasarruf sağlar.
 • Anti statik özellikte oldugundan makinalardan açığa çıkan elektrik yükünü kolaylıkla absorbe edebilir. Bu özellik işçi sağlığı ve güvenliği talimatnamelerine de uygunluk gösterir.
 • Doğru tercih edilen ve profesyonel olarak uygulanan fabrika zemin kaplama sistemleri binanin son kullanım ömrüne kadar kullanım olanagi sunmaktadır.
Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Fatih Akkaya
  Fatih Akkaya
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?