trende
trende

HASTANE ZEMİN KAPLAMA

14.02.2024
77
HASTANE ZEMİN KAPLAMA

HASTANE ZEMİN KAPLAMA

Hastane zeminleri her daim steril, antibakteriyel ve kolay temizlenebilir olmalıdır. Bunun yanı sıra hastaların dinlenmesine uygun konforlu, sıcak ve ses geçirmeyen odalara da ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yüzden de hastane zemin kaplama işlemleri dikkate değer ve özen gösterilmesi gereken döşeme talimatları ve malzemeleri ile yapılmalıdır. Gerek hastane koridorları, hasta odaları gerekse de ameliyathane ve bazı özel bakım alanları için uygulanan zemin kaplama yöntemleri ile uzun süreli hijyen ve dayanıklılık sağlanabiliyor.

HASTA ODALARI İÇİN ZEMİN KAPLAMA İŞLEMİ

Hastane zemin kaplama işlemlerinin çoğunlukla uygulandığı noktalardan biri de hasta odalarıdır. Bir hasta odasının yalıtımlı, sıcak ve ses geçirmeyen zemine sahip olması önemlidir. Hastaların konforunu ve iyileşme süreçlerini göz önüne aldığımızda hastane odalarının tüm bu temel ihtiyaçları karşılamaya yönelik işlevsellikte olması gerektiği aşikar. Bu yüzden hasta odaları için zemin kaplama işlemi özen gösterilmesi gereken bir yer döşeme işlemidir.

Hastane odaları için uygulanan her bir kaplama yönteminin kendi içerisinde farklı artıları mevcuttur. Fakat her birinin ortak amacı daha rahat ve konforlu bir oda sunmak ve olabildiğince antibakteriyel özellikler taşımaktır. Bir hasta odasının kolay temizlenebilir ve kir tutmayan özelliklere sahip olması gerektiğinden uygulanan yer döşeme yöntemleri de bu gerekliliği göz önünde bulundurarak uygulanmalıdır.

Hasta odaları için zemin kaplama işlemi kısa sürede uygulanabilen ve kolayca monte edilebilen özelliklere sahip son teknoloji ile gerçekleştirilen yöntemlerin bir bütünüdür. Kolay ve kullanışlı olan bu işlemde hastane ortamına uygun boyalar ve kimyasallar kullanılmaktadır.

HASTANE KORİDORLARI İÇİN UYGULANAN ZEMİN KAPLAMA İŞLEMLERİ

Hastane zemin kaplama denildiğinde koridorları da atlamamak gerekiyor. Bir hastanenin günlük koşuşturmacasına uygun kaymayan ve kir tutmayan koridor yer döşeme işlemleri ile daha aktif bir çalışma alanı sağlanabiliyor. Bu tip zemin kaplama işlemlerinin kolay uygulanabilir olması ve uzun yıllar boyunca kullanılabilir bir dayanıklılığa da sahip olması da önem teşkil ettiğinden hastane koridorları için kaplama işlemleri tüm bu gereklilikler doğrultusunda uygulamaya konuluyor.

Koridorlar için uygulanan kaplama işlemleri için tercih edilen renk ve desenler genellikle tek tip renkli ve olabildiğince sade desenlerden oluşmaktadır.

AMELİYATHANELER VE DİĞER ÖZEL ODALAR İÇİN ZEMİN KAPLAMA İŞLEMLERİ

Ameliyathaneler için uygulanan yer döşeme yöntemleri olabildiğince baskıya ve dışarıdan gelen diğer faktörlere dayanıklı olmalı ve herhangi bir şekilde sıvı geçirgenliği bulunmamalıdır. Hastanelerin en steril ortamları olarak da kabul edilen ameliyathaneler kolay temizlenme özelliğine de sahip bir zemin kaplamaya sahip olmalıdır. Bu yüzden de ameliyathaneler için uygulanan yer döşeme yöntemlerinde bu detaylara dikkat edilmektedir.

Ameliyathanelerin yanı sıra diğer özel hastane odaları için de uygulanan yer döşeme yöntemleri mevcuttur. Örneğin laboratuvar ve X – ışını odaları gibi yerlerin zeminlerine uygulanan yöntemler için de yalıtım ön planda olmalıdır.

HASTANE ZEMİN KAPLAMA FİYATLARI

Hastane zemin kaplama fiyatları, tercih edilen malzeme ve işlemler doğrultusunda değişim gösterebiliyor. Elbette zemin kaplama işlemlerinde kaplama yapılacak alanın durumu ve boyutu da büyük önem taşıyor. Öncelikle yer döşemesi yapılacak alanın temizlenmesi ve döşeme yapılmaya uygun bir hale getirilmesi gerekiyor. Tüm bu faktörler sağlandığında da istenilenler doğrultusunda zemin kaplama işlemlerine başlanıyor.

Özellikle hastaneler için yapılan zemin kaplama işlemleri dayanıklı olmaları ile ön plana çıktığından fiyat performans açısında da oldukça uygun fiyatlandırmalar sonucunda elde edilebiliyor. Dayanıklılık ve uygun fiyatı bir arada sunan seçenekler için sitemizde yer alan ürün ve malzeme yelpazemize göz atabilir ve bizler ile iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Fatih Akkaya
  Fatih Akkaya
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?